MAREL spol. s r.o. je ryze česká firma, založená koncem roku 1991 za účelem zajišťování komplexních prací v rámci projekce, dodávek a montáží souborů měření a regulace. Postupem doby firma rozšířila činnost o tvorbu technologického software řídících DDC systémů; projekci, dodávky a montáže zařízení silnoproudé elektrotechniky do 1kV včetně výroby rozvaděčů, provádění revizí elektrických zařízení a provádění servisních prací. Za dobu své existence vytvořila z původního vloženého základního jmění ve výši 100 000,-Kč do dnešní doby jmění ve výši 7,5mil. Kč; nevykazuje závazky vůči dodavatelům po lhůtě splatnosti a z nájemných prostor přesídlila do vlastní nemovitosti.

Roční obrat ve výrobním procesu společnosti činí :
Obrat
Struktura obratu
Zákazníkům poskytujeme odborné konzultace, studie, projekty, dodávku a montáž, záruční a pozáruční servis. Je naší profesionální ctí navrhnout a realizovat zařízení, které je za optimální cenu při prioritně vysoké spolehlivosti. Zkušenosti našich pracovníků z praxe jsou neustále doplňovány nejnovějšími poznatky vývoje tak, že lze zaručit návratnost investovaných prostředků do našich služeb maximálně do 2 let.

Vedle klasické analogové regulace jsme se zaměřili hlavně na systémy digitální (DDC,PLC), se kterými je možno dosáhnout komfortní obsluhy a vysokých úspor energií (až 60%) i při velmi složitých aplikacích. Navrhujeme a realizujeme systémy z komponentů nejen špičkových evropských firem (SAUTER, Landis&Staefa) včetně programového vybavení dle přání zákazníka, ale i v kombinaci s tuzemskými výrobci podle optimálního řešení. Snížením energetické náročnosti zařízení se nám daří přispět k vylepšení ekologické situace v průmyslových oblastech a k šetření životního prostředí.

Dodáváme i systémy měření tepla a spotřeby médií a energií, v návaznosti na MaR, dodávky a montáže osvětlovacích soustav, vnitřních rozvodů, EPS (ZETTLER, Lites), výrobu rozvaděčů s atypickou náplní podle platných ČSN, revizí elektro do 1000V a hromosvodů a lze podle přání zákazníka také dodat volně nakonfigurovatelnou sestavu značkové výpočetní techniky v oblasti PC. V rámci spolupráce zajišťujeme i dodávky VZT zařízení a zařízení ústředního vytápění.

Přednostmi našich služeb, které přinášejí zákazníkům maximální spokojenost, jsou:
  • naší snahou je vycházet maximálně vstříc zákazníkovi
  • realizace prací v době vyhovující zákazníkovi
  • rychlost realizace od projektu až po uskutečnění dodávek a prací
  • realizace akcí dle projektů zpracovaných mimo společnost, včetně odstraněn případných vad projektu a převzetí garancí
  • kvalita dodávaných komponentů a montážních prací - realizované akce se zárukami až 5 roků